Elektročmelín

Pro zkušené chovatele

Tato sekce je určena chovatelům, kteří již mají určité zkušenosti.
Proč?  Komerční výrobky jsou ideální pro start a začínajícímu chovateli umožní projít si začátky bez ztráty kytičky. Věci zde zveřejněné by pro něj na začátek ale byly  zbytečně komplikované. Je lépe se soustředit v počátku na základní věci, poznat chování kolonie a až pak se pustit do hledání vylepšení a modifikací na míru podmínkám chovatele. Bez toho základu by totiž jinak možné vylepšení mohlo dopadnout přesně opačně a začínající chovatel by chybu mohl odhalit až příliš pozdě.

Ten, kdo se ale chovu věnuje déle, ví, že úlky ani ty nejlepší zdaleka dokonalé nejsou. Vždy je co vylepšovat a hledat nová řešení. 

Proto je zde tato sekce – rádi bychom zde poskytli prostor Vám zkušeným chovatelům, kteří máte nějakou tu svou vychytávku ať technickou nebo metodickou, s kterou jste ochotni se podělit.  Napište nám a jistě se domluvíme na spolupráci. Nápad bude zveřejněn jako Vaše autorské dílo, nejsme vykradači cizích nápadů. Naopak cílená spolupráce chovatelů, jejich vzájemné testování, kritické pohledy a vylepšování, jsou tím, co chov posouvá dopředu a vede k jeho větší úspěšnosti.

Příroda se vlivem člověka mění, mění se klima, krajina, diverzita. Na druhou stranu ani technologický pokrok nestojí stranou,  přibývají nové materiály, technologie –  kdo z nás chovatelů by např. před 5lety řekl, že budeme používat v úlcích věci z 3D tiskárny….  

Aby živočišný druh přežil, musí se umět přizpůsobit.  To je zákon přírody  a  ani chovatel by neměl stát stranou…    

Jako první zde dáváme vynález Ondřeje Hercoga a tím je jeho větrací nástavek.   Jedná se o již propracovanou a otestovanou pomůcku a tak by mohla hrdě být i v sekci pro začínající chovatele. Zatím ale neznáme funkční komerční výrobek a jelikož jeho domácí výroba si žádá již trochu té technické šikovnosti (než je jen polepení klapky a udělání pár rýh …)   tak proto bude zatím zde.

V sekci vychytávky pak naleznete druhé vylepšení stejného autora určené i začátečníkům a tím je jeho ochranná síťka.

Pevně věříme, že se ostatní nechají inspirovat a hlavně nebudou se svými nápady stát stranou 🙂