Kudy cesta nevede

Nefunkční řešení, výrobci bez zkušeností a nepoctiví prodejci

Co zde najdete

  • Příklady nefunkčních řešení
  • Upozornění na nepoctivé prodejce/výrobce

 

Pár slov úvodem

V průběhu let chovu čmeláků a podpory začátečníků se bohužel setkáváme s různými prodejci a výrobci potřeb pro čmeláky.

Někteří o myslí dobře a o těch zde psát nebudeme. Někteří nemají vlastní zkušenosti a vyrábějí/prodávají něco, co nefunguje, nebo dokonce škodí (např. bedýnky s dírou jako úlek) – ti se vesměs snaží, ale neví jak na to.
Někteří ale nejsou poctiví a jde jim jen o zisk. Velmi často se potkáváme s kombinací obou skupin … čmeláci jsou prostě pro řadu lidí jen bussiness.

Se všemi se snažíme jednat, upozornit je na nedostatky a pokud mají zájem, pomoci jim jejich výroby vylepší tak, aby sloužili. To vše děláme nezištně bez nároku na honorář.  jediné o co je požádáme, je tom aby nás uvedli jakou autory, nebo jako zdroj námětu.  Pokud nemají zájem, nevadí. Pokud vám ale stále budou prodávat nekvalitní a nefunkční výrobky, napíšeme o nich zde a na FB čmeláci PLUS.
Text rádi opravíme, jakmile své výrobky/produkty změní.

Jak čmeláků a sobě můžete pomoci

Vaše pomoc je nesmírně důležitá, účinná a přitom tak snadná a hned jí popíšeme.

Nebudeme zde jmenovat konkrétní firmy, říkejme jí zde „Prodejce“.  Budeme rádi, když vám, něco nebude fungovat jak má a za co jste si zaplatilo,  že daném Prodejci dáte zpětnou vazbuProstě ho upozorníte ho na to že, prodává věci, které jsou problematické.  Klientská vazba je důležitá – díky ní může Prodejce své výrobky zlepšit.

Poctivý Prodejce má zájem na zlepšení, ale potřebuje slyšet váš hlas. Pokud to uděláme my, Prodejce to bude bagatelizovat.  Jeden známý výrobce používá  svou oblíbenou frázi: „Čmelákům PLUS není nikdy nic dobré“ … 

Jak ale sami na naší práci vidíte, hájíme nezištně vaše zájmy a zájmy čmeláků.

Nenechte se „obalamutit“ další frází, kterou od některého Prodejce asi uslyšíte: „Jste první kdo si ztěžuje. Prodávám výrobky  čmeláky deset let i do zahraničí a dosud si nikdo neztěžoval“.  Není to pravda – je to jen známá taktika se kterou některý Prodejce odmítá reklamace a dokonce to takto píše na FB/webu.

Na závěr

Nebuďte lhostejní a nemlčte k nekvalitním výrobkům, ať vám je prodává kdokoli – dávejte výrobcům zpětnou vazbu, ať mohou své produkty zlepšovat.
Ušetříte tak zklamaní z neúspěšného chovu čmeláků nejen sobě, ale i mnohým dalším chovatelům.

  

Děkujeme všem výrobcům a prodejcům, kteří vyrábějí a prodávají produkty které slouží, kteří se průběžně zasazují o inovaci a zlepšení v reakci na stále se zhoršující se podmínky v přírodě.
Děkujeme!
Čmeláci PLUS